819209
Jūsų IP: 3.232.108.171
Laikas: 2024-03-29 15:12:13

Išvyka į Kintų miestelį

IMG 20170510 101406Š. m. gegužės 10 dieną kraštotyros būrelio nariai kartu su istorijos mokytoja lankėsi Kintų miestelyje (Šilutės r.) esančiame žymiausio Mažosios Lietuvos veikėjo Vydūno (Vilhelmas Storostas) muziejuje. Kadangi 2018 metais sukanka 150 metų, kai gimė filosofas, rašytojas, publicistas, kultūros veikėjas Vydūnas (Vilhelmas Storostas), 2018-ieji metai yra paskelbti Vydūno (1868–1953) metais.

Muziejuje mus pasitikusi gidė papasakojo apie Vydūno asmenybę, gyvenimą, kūrybos darbų, idėjų reikšmingumą ir svarbą šiandieninės Lietuvos visuomenės istorinės atminties ugdymui. Sužinojome, kad Vydūnas 1888–1892 m. Kintuose gyveno ir dirbo. Jis buvo pradinės mokyklos mokytojas. 1988 m. prie Kintų bažnyčios jam atidengtas paminklinis akmuo, o miestelyje įkurtas Vydūno kultūros centras. 1994 m., minint rašytojo gimtadienį, šiame name buvo atidarytas Vydūno muziejus, o buvusiose mokyklos klasėse šiuo metu yra įsteigtas Šilutės dailės mokyklos Kintų skyrius ir atidaryta Šilutės r. vaikų meno mokyklos pianino klasė. Vydūno muziejus – vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje saugoma didžiausia rašytojo kūrybos ir gyvenimo faktus liudijančių eksponatų kolekcija ir pats įspūdingiausias asmeninis Vydūno   muzikinis instrumentas – arfa, kuri būrelio narius ypač sudomino.

Pasisėmę žinių apie Vydūno gyvenimą ir kūrybinį palikimą, pasivaikščiojome po nedidelį, bet jaukų Kintų miestelį, kuriame aplankėme didžiausią Lietuvoje, šalia miestelio girininkijos augančią tują (19,5 m.).

Ši edukacinė išvyka buvo įdomi, turininga, įgytas žinias bus galima pritaikyti istorijos, lietuvių kalbos, muzikos ir kitose pamokose. Už nuostabią ekskursiją dėkojame Nevarėnų kultūros centrui.

Istorijos mokytoja Neringa Račkauskienė