Company Logo

Renginių kalendorius

Birželis 2020
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

2 procentų parama

Ugdymas karjerai

Mokyklos muziejus

Lankytojai

295680
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praėjusią savaitę
Šis mėnuo
Praėjęs mėnuo
Iš viso
57
49
623
294567
2575
2519
295680
Jūsų IP: 3.235.75.174
Laikas: 2020-05-31 22:39:50
Visitors Counter

Elektroninis dienynas

LIONS QUEST

Sveikatiada

Vaikų linija

Tėvų linija

Vyturys

„Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka“

Mokyklų aprūpinimas

Gerumo akcija 2011!

           Ne žodžiais, bet šypsenomis

   Saulėtą gegužės 12 d. popietę Nevarėnų vidurinės mokyklos ,,Ateities klubo“ nariai su  vadove

   Nijole Vyžintiene, mokinių prezidente Greta Piktužyte, kitais mokiniais - savanoriais pravedėme jau seniai planuotą gerumo akciją. Šis optimizmu trykštantis jaunų žmonių būrys nusprendėme savo gražiojo miestelio gyventojus - praeivius gatvėje, kultūros centro, bibliotekos, seniūnijos darbuotojus, mokytojus nors akimirkai atitolinti nuo kasdienės rutinos  ir paskatinti  juos nusišypsoti. Šiai progai sukūrėme daug spalvotų popierinių šypsenėlių su šiltais linkėjimais, kurias dalinome sutiktiems žmonėms gatvėje, jų darbo vietose. Apie pačią idėją ir patirtus  įspūdžius  paprašiau pasidalinti savo bendraklasių, taip pat dalyvavusių šioje veikloje.

Živile, papasakok, kaip klubui kilo ši idėja ir kas paskatino jo narius tokiai įdomiai veiklai?

-  Nedidelė  mūsų klubo narių grupė neseniai lankėmės Telšių Jaunimo centre, kur susitikome su savanoriu Jurijumi iš Vokietijos. Jaunas vaikinas mus įkvėpė savanoriškai veiklai. Ir mes norėjome išbandyti save ir Nevarėnų bendruomenėje  surengėme gerumo akciją.

Didelę iniciatyvą rodė, visada idėjų kupina,  mūsų klubo vadovė Nijolė Vyžintienė.  Visi ruošėmės šiam įvykiui-  susirinkę dalijomės  idėjomis, gaminome šypsenėles, ir štai - turime rezultatą.

   Rovena,  kaip tau patiko toks netikėtas bendravimas su miestelio gyventojais?

-  Buvo įdomu ir tuo pačiu neįprasta  užkalbinti tuos, su kuriais visiškai nebendrauji,  galbūt net jų nepažįsti. Keista, bet malonu.

Marija, kokia buvo tavo sutiktų  žmonių reakcija ir kas reagavo įdomiausiai?

-  Visi  žmonės - tiek jauni, tiek pagyvenę buvo labai nustebę ir su šypsena veide dėkojo už gerą nuotaiką. Didžiausią įspūdį paliko žmogus, dirbęs sode, kuris ypatingai susižavėjo mūsų atnešta nuoširdžia dovanėle bei skleidžiama gera nuotaika.

    Domante, ar  priimant šypsenėlę praeiviai ko nors klausinėjo? Ar sulaukei neigiamos žmonių reakcijos?

-  Visi nustebę, suglumę, tačiau šypsodamiesi  priiminėjo mūsų šypsenėles . Sulaukėme daug klausimų, į kuriuos turėjome tik vieną atsakymą - ,,TIESIOG GEROS JUMS DIENOS!“. Tvirtai galiu teigti, kad visi mano sutiktieji reagavo teigiamai, be blogų replikų ar  klausimų,  visi noriai prisijungė prie mūsų skleidžiamos gerumo akcijos ir dovanojo gerą nuotaiką savo aplinkiniams.

Kaip manai, Dovile, ar verta vykdyti  tokias savanoriškas akcijas?

  • Nedvejodama  turiu pasakyti – verta. Kiekvienam žmogui  būtinas dėmesys.  Jo reikia, nes tai daro žmones laimingesnius, pakylėja juos dvasiškai.  Šypsenėlių dovanojimas kitiems žmonėms, geros nuotaikos skleidimas man pačiai suteikė daug džiaugsmo, jaučiuosi LAIMINGA. Siūlyčiau visiems patirti tokį jausmą .

   Man taip pat buvo gera matyti besišypsančius žmones, džiaugtis,atrodo, tokia maža smulkmena , bet labai nuoširdžia šypsenėle, ir  perduodamu  žmonių gerumu.

   Mes, abiturientai, baigdami mokyklą, norėtume paskatinti ypač jaunesnius savo mokyklos draugus įsijungti į savanorišką veiklą ir  kuo dažniau skleisti gerumą, atverti žmonėms širdis tam, kad sušildytumėte jų sielas, nudžiugintumėte juos , nuspalvintumėte nors mažą  jų gyvenimo dalelę šviesiomis vaivorykštės spalvomis.

 Moksleivių klubo „Ateities vaikai“ narė

12b klasės mokinė

Gintarė Kaminaitė

 
Visos teisės saugomos © Kopijuoti informaciją draudžiama. Tikrinta XHTML and CSS.