Company Logo

1,2 procentų parama

Ugdymas karjerai

Mokyklos muziejus

Lankytojai

819136
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praėjusią savaitę
Šis mėnuo
Praėjęs mėnuo
Iš viso
28
195
373
818119
2546
10179
819136
Jūsų IP: 3.238.142.134
Laikas: 2024-03-28 17:30:11
Visitors Counter

Elektroninis dienynas

LIONS QUEST

NŠA

Sveikatiada

Vaikų linija

Tėvų linija

Vyturys

„Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka“

Mokyklų aprūpinimas

Bendradarbiavimas

Biblioteka

 112

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIBLIOTEKOS DARBO LAIKAS

Pirmadienis - ketvirtadienis 8.00 - 17.00

Penktadienis 8.00 - 15.45

 

 

 Pirmokus supažindino su biblioteka

      Rugsėjo 24 d. 1 klasės mokiniai su mokytoja J. Venckiene lankėsi mokyklos bibliotekoje. Tai buvo pirmoji jų pažintis su biblioteka. Vaikams papasakota apie biblioteką, vaikai išsakė savo nuomonę, kaip jie įsivaizduoja, kas yra biblioteka. Susipažinome su naudojimosi biblioteka taisyklėmis. Pirmokėliai aktyviai kalbėjo, kaip elgtis bibliotekoje ir kaip saugoti knygutes.

     Po to vaikams buvo išdalinti lapai, kurių, vienoje pusėje besišypsanti saulutė, kitoje – „vardinis skaitytojas“ (su pirmoko vardu). Ant saulutės spindulėlių vaikai rašėsavo vardus bei raideles ar žodelius, kuriuos jau moka patys parašyti.

     Kitoje pusėje rašys perskaitytų knygų pavadinimus, o mokslo metų pabaigoje apžvelgsime, kas kiek knygučių perskaitė. Išrinksime aktyviausiai skaitantį pirmoką.

      Pirmokai visus mokslo metus, vieną kartą per mėnesį, rinksis visi kartu į biblioteką, kur bandys kiekvienas asmeniškai skaityti klasės draugu rate, dalinsis mintimis apie skaitytas knygeles.

 

 

 

 Bibliotekininkės pareigos

Mokyklos bibliotekininkė aptarnauja skaitytojus, informuoja bei konsultuoja skaitykloje, komplektuoja gautą dalykinę, metodinę, grožinę literatūrą, bei konsultuojasi su dalykų mokytojais ir užsako naujai leidžiamą literatūrą, vadovėlius.

Palaiko ryšius su kitomis bibliotekomis, dalyvauja bendruose projektuose, taip pat organizuoja bibliotekos aktyvo veiklą, rengia knygų parodas, organizuoja šventes ir renginius, propaguojančius skaitymą. Rekomenduoja literatūrą mokiniams, pedagogams ir būrelių vadovams.

Sudaro metinį darbo planą, padedantį įgyvendinti bibliotekai keliamus uždavinius. Tvarko bibliotekos dokumentus. Teikia mokyklos bendruomenei informacines paslaugas. Kopijuoja dokumentus ar kitą reikalingą medžiagą.

 

 

Bibliotekos istorija

 „Imkit mane ir skaitykit“

  ...Rankraštis, spausdinta, kompiuterinė knygos skaitytojui kiekvieną dieną atneš kažką naujo. Bet, manau, jog daugeliui ne mažiau įdomi ir knygos praeitis. Tad kokia buvo Nevarėnų mokyklos bibliotekos pradžių pradžia?

          Mokyklos archyve yra žurnalai nuo 1919 metų. Iš žurnalų matyti, kad pradinėje mokykloje  buvo mokoma lietuvių kalbos, skaičiuoti, tėvynės pažinimo, istorijos, geografijos, gamtos mokslų. 1937-1938 mokslo metais šeštame skyriuje vaikai mokėsi iš gramatikos, gamtos, geografijos (visa žemė), literatūros (tautosaka), aritmetikos uždavinyno, bažnyčios istorijos vadovėlių. Pradinės klasės skaitė „Sakalėlį“. 1942 metų žurnale parašyta, kad 19 mokinių užsiprenumeravo „Žiburėlį“.

        Vadovėlių tais laikais trūko, jie buvo nepigūs. Vaizdinių priemonių beveik nebuvo, taip pat trūko rašymo bei kitų mokymo priemonių. Tačiau noras siekti mokslo žinių viską įveikdavo. Vadovėlius arkliais tekdavo parsigabenti iš Telšių knygyno. Mokiniai labai saugodavo knygas, jomis naudodavosi visi besimokantys šeimoje vaikai, po to parduodavo kitiems mokiniams. Vadovėlius taip pat supirkdavo knygynas, o po to dar kartą parduodavo.

          Pirmąsias grožines knygas Nevarėnų mokyklos biblioteka gavo po karo, 1947 m. (apie 200 egzempliorių). Palyginus su dabartinėmis knygomis, jos buvo labai neišvaizdžios – minkštais viršeliais, atspausdintos ant prastos kokybės popieriaus, tačiau mokiniai su didžiausiu noru jas skaitydavo. Knygos buvo laikomos kabinetuose, jas išduodavo lietuvių kalbos mokytojas.

         Vėliau bibliotekai įrengiamas atskiras kabinetas. Lėšų bibliotekos inventoriui (lentynoms ir kt.) skirdavo Švietimo skyrius.

 Nuo 1957 metų bibliotekai vadovavo A. Valatkienė, vėliau – R. Peštenienė, nuo 1970-ųjų – J. Juškinė. Biblioteka tada gavo daug (apie 10 tūkst. Egz.) įvairios literatūros: grožinės, metodinės. Pradedami kaupti vadovėliai, naudoti renkami iš mokinių. Juos reikėdavo klasifikuoti, kataloguoti, už vadovėlių sukaupimą buvo mokami atskiri priedai. Naujomis knygomis biblioteka pasipildydavo maždaug kas ketvirtį. Jos, kaip ir vadovėliai, buvo klasifikuojamos, kataloguojamos.

Bibliotekoje pradėtos organizuoti knygų parodos, įvairios viktorinos. Bibliotekininkei talkindavo moksleiviai. Mokyklos bibliotekoje tuomet dirbo V. Ežerskytė – Ylakienė, vėliau – D. Būdienė, S. Burokaitė – Račkauskienė, nuo 2003 m. rugsėjo mėn. – D. Ramančauskytė.

2000 m. prie bibliotekos atidaryta skaitykla. Bibliotekos fondai pildosi naujais vadovėliais, knygomis.

Mokyklos biblioteka naudojasi moksleiviai, mokytojai, mokyklos darbuotojai, taip pat buvę moksleiviai.

Nuo 2007 m. biblioteka dalyvauja projekte „Bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų modernizavimas“. Projekto tikslas – modernizuoti mokyklų bibliotekas siekiant pagerinti mokyklos bendruomenei teikiamų paslaugų kokybę, geresnes mokymo ir mokymosi sąlygas.

 Biblioteka gavo naujus baldus: lentynas, stalus, kėdes, spintas; kompiuterius, multimediją, spausdinimo aparatus.

 Mokyklos biblioteka naudojasi moksleiviai, mokytojai, mokyklos darbuotojai, taip pat buvę moksleiviai.

                                                                                                        

Bibliotekininkė D. Ramančauskytė




Visos teisės saugomos © Kopijuoti informaciją draudžiama. Tikrinta XHTML and CSS.