Popietė „Senoviniai lietuvių liaudies vaikų žaislai ir žaidimai“
- Informacija
- Autorius Neringa Račkauskienė
- Peržiūros: 3491
Kovo 22 dieną mokykloje vyko popietė „Senoviniai lietuvių liaudies vaikų žaislai ir žaidimai“. Popietėje dalyvavo etnokultūros ir kraštotyros būrelio nariai. Šios popietės tikslas buvo atskleisti pirmos klasės mokiniams senovinių žaislų ir žaidimų unikalumą ir suteikti galimybę patiems dalyvauti kūrybinėje žaislo kūrimo veikloje.
Popietė prasidėjo moto „Pamatyk – sužinok – išbandyk“. Pirmos klasės mokytoja Jolanta Bružienė popietės dalyvius kompiuterine pateiktimi pakvietė į neakivaizdinę kelionę po „Žaislų muziejaus“ pasaulį. Mokytoja vaikams papasakojo ir parodė, kaip atrodė senoviniai žaislai ir iš ko jie buvo pagaminti.
Vaikai turėjo galimybę pamatyti ir paliesti daugiau kaip šimtą metų skaičiuojančius mūsų mokyklos muziejuje esančius žaislus: lėles ir mašinytę. Mokytoja akcentavo, kad žaislai vaikams buvo svarbūs dar akmens amžiuje ir vienas iš seniausių žaislų buvo – barškutis, kurį pasigaminti buvo nesudėtinga: ant storo siūlo ar virvelės suverdavo keletą sagų ir sukant jį atsirasdavo garsas. Vaikai pamatę ir sužinoję apie senovinius žaislus buvo pakviesti pasigaminti ir išbandyti to meto populiarų vaikų žaislą „Suktuką“. Po kūrybinės užduoties kraštotyros būrelio mergaitės pakvietė mažuosius pažaisti lietuvių liaudies žaidimų.
Popietė suteikė gerų emocijų, buvo ugdomas kūrybiškumas, vyravo jauki atmosfera. Įgytos žinios bus panaudotos lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo ir istorijos pamokose.
Istorijos mokytoja Neringa Račkauskienė