Informacija
1,2 procentų parama
Ugdymas karjerai
Sportas
Mokyklos muziejus
Lankytojai
Elektroninis dienynas
LIONS QUEST
NŠA
Sveikatiada
Vaikų linija
Tėvų linija
Vyturys
Mokyklų aprūpinimas
Bendradarbiavimas
Nevarėnų pagrindinėje mokykloje karaliavo tikslieji ir gamtos mokslai
- Informacija
- Autorius Melita Žiulpytė, Gintarė Vėlavičiūtė, Deimantė Strikauskytė
- Peržiūros: 1891
Lapkričio 25-28 dienomis mokykloje vyko tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitė “Mokslo efektai”. Pirmadienį į mokyklą atvyko „Mokslinio šou atradėjo“ vedėjai, parengę efektingą eksperimentų programą. Vilniečiai mokiniams surengė pasirodymą, kurio metu atliko tikrų chemijos ir fizikos eksperimentų.
“Garuojantys” azoto ir sauso ledo bandymai stebino ir džiugino dalyvius. Renginys įkvėpė ne tik domėtis mokslo pasauliu, bet ir eksperimentuoti patiems.
Antradienį matematikos pamokų metu vyko viktorinos “Matematikos labirintuose”. Trečiadienį devintokai chemijos pamokų metu vyko į edukacinę išvyką “Telšių miesto vandens kelias”. UAB “Telšių vandenys” operatorius Vytautas Šilkinis papasakojo apie gyventojams tiekiamo geriamojo vandens kokybę, mokiniai sužinojo, kokiais būdais gerinamas gręžinių vanduo, kokie rodikliai tikrinami ir kokie cheminiai tyrimai atliekami. Nuotekų cecho viršininkas Vaidotas Mockevičius papasakojo apie nuotekų valymo būdus.
Ketvirtadienį mokykloje vyko STEAM diena. STEAM mokslai tampa įdomūs, kai juose atsiranda praktiškumo bei supratimo, kaip tikslieji dalykai gali būti pritaikomi kasdieniniame gyvenime. Visų klasių mokiniai su savo mokytojais atliko bandymus. Kaip vaikams sekėsi, domėjosi tos dienos korespondentės Melita, Gintarė ir Deimantė.
Šioje dienoje dalyvavo ir pradinių klasių mokiniai. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai gamino spalvotus muilo burbulus, pirma klasė atliko bandymą su vandeniu ,,Medžiagų tankumas“, antra stebėjo, kaip actas suėdė žalio kiaušinio lukštą, trečia klasė virto snaigių laboratorija, kurioje vaikai bandė sukurti snaigių šokį su įelektrintais balionais ir iškarpytomis snaigėmis, o ketvirta klasė darė daug įvairių eksperimentų, vienas iš jų buvo „Medūza butelyje“. Vaikų paklausus, ar jiems patiko daryti eksperimentus, šie atsakė – taip, buvo labai įdomu, kai gali daryti viską savo rankomis ir darydamas išmoksti kažką naujo.
Vyresnieji mokiniai, iš anksto pasirinkę veiklos grupes, taip pat atliko daug įdomių praktinių eksperimentų. Pirmoji grupė su fizikos mokytoju V. Jankausku vykdė eksperimentą „Elektros grandinių jungimas“, o su dailės bei technologijų mokytoju R. Lubiu atliko papildomus darbus. Mokiniams labiausiai patiko jungti garso jutiklių grandines. Antroje grupėje matematikos mokytoja J. Glodenienė ir lietuvių kalbos mokytoja I. Stonkienė mokiniams organizavo užduotis „Geometrija kūryboje“. Vaikų tikslas buvo sukurti kalėdinius sveikinimus iš geometrinių figūrų bei patiems parašyti sveikinimą draugui.
Kitoje grupėje, kuriai vadovavo direktorės pavaduotoja ugdymui A. Želvienė, vyko bandymai su vandeniu „Vandens magija“. Grupės mokiniai sužinojo daug įdomių faktų apie vandenį, atliko kelis bandymus: „Paviršiaus įtempis“, „Atmosferos slėgis“ ir kt. Vaikams, kaip jie sakė, įdomiausias bandymas buvo tikrinti slėgį stiklinėje su kartono gabalėliu.
Ketvirtoje grupėje mokiniai, vadovaujami biologijos bei chemijos mokytojos J. Stonienės, atliko eksperimentą „Mikroskopija ir biologinis piešinys“. Šioje grupėje pro mikroskopus buvo stebimi pačių padaryti mėginiai iš medžių žievės dumblių.
Paskutinėje grupėje vyko „Orientavimasis aplinkoje“ su istorijos bei geografijos mokytoja N. Račkauskiene. Vaikai piešė mokyklos aplinką, klasės planą, kompasus bei mokėsi orientacijos.
Savaitės metu buvo galima susipažinti su projekto „Gintaras” baigiamuoju etapu ir apžiūrėti projekto „Medis šalia manęs“ tarpinių rezultatų stendą. Kaip teigė projekto „Gintaras“ vadovė A. Želvienė, mokyklos erdvėje surengta foto paroda ,,Močiutės, mamos gintariniai papuošalai“ – nuotraukų, atskleidžiančių gintaro papuošalų grožį, ekspozicija. Mokyklos bendruomenė grožėjosi mokinių darbelių paroda: išradingais darbeliais iš medžio, popieriaus, akmenukų, stiklo, kuriuose dominavo gintaras. Vyresnių klasių merginos pagamino originalių papuošalų iš metalo, molio ir gintaro gabalėlių.
Dėkojame visiems bendruomenės nariams, mokiniams, kurie fotografavo gintarinius papuošalus, sukūrė nepakartojamų dirbinių iš gintaro ir padarė maketą iš stiklo „Gintaro kelias“.
Tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitės metu visi - ir mokiniai, ir mokytojai – išmėgino kitokius, patyrimu paremtus, mokymosi būdus.
Melita Žiulpytė, Gintarė Vėlavičiūtė, Deimantė Strikauskytė