Informacija
1,2 procentų parama
Ugdymas karjerai
Sportas
Mokyklos muziejus
Lankytojai
Elektroninis dienynas
LIONS QUEST
NŠA
Sveikatiada
Vaikų linija
Tėvų linija
Vyturys
Mokyklų aprūpinimas
Bendradarbiavimas
Mažieji lankėsi muziejuje
- Informacija
- Autorius Dijana Čirikienė
- Peržiūros: 530
Plėtojant savaitės temą „Muziejuje“ kovo 14 d. mišrios ikimokyklinės ugdymo grupės vaikai su mokytoja D. Čirikiene lankėsi mokyklos muziejuje. Pažintinės ekskursijos tikslas – supažindinti vaikus su muziejaus aplinka, gimtojo miestelio kultūros paveldo vertybėmis, žadinti jų smalsumą bei praplėsti žinias apie mus supančią aplinką.
Edukacinė kelionė po mokyklos muziejų
- Informacija
- Autorius Neringa Račkauskienė
- Peržiūros: 1784
Gegužės 9 dieną priešmokyklinės grupės vaikai apsilankė mokyklos muziejuje, kuriame vyko edukacinis užsiėmimas „Pažink muziejų“. Šio užsiėmimo tikslas buvo supažindinti priešmokyklinės grupės vaikus su senovės lietuvių liaudies rakandais „stotelių metodu“.
Pažintinę kelionę po mokyklos muziejų pradėjome nuo mažųjų minčių apie muziejų: kas yra saugoma muziejuje, kokius daiktus yra matę ar dar yra išlaikę jų seneliai. Prisiminę aplankytus muziejus, mokiniai gavo po kelionės lapą. Šiame kelionės lape kiekvienas mokinys turėjo aplankyti penkias skirtingas temines stoteles ir atlikti paruoštas užduotis. Šiam užsiėmimui ruošėsi ir užduotis kūrė 9 – 10 klasių mokiniai, lankantys istorijos pamokas „Istorija aplink mus“.
Integruota istorijos – dailės pamoka „Žmonijos priešistorė“
- Informacija
- Autorius Neringa Račkausienė
- Peržiūros: 3754
Spalio 12 dieną, ketvirtos pamokos metu, mūsų mokyklos muziejuje vyko integruota istorijos – dailės pamoka „Žmonijos priešistorė“. Šios pamokos tikslas – ugdyti suvokimą, jog priešistorės žmonių gyvenimas buvo glaudžiai susijęs su gamta.
Ši pamoka jau tapo tradicine, kasmet organizuojama mokyklos muziejuje. Praėjusiais metais septintos klasės mokiniai, naudodamiesi žibintais ir anglimi, piešė pirmykščius gyvūnus: šiaurės elnius, mamutus ir kt. Šiemet, užgesinus šviesas, septintokai lipdė iš molio mamutų figūrėles. Mokiniai mokytojų buvo paprašyti susikaupti, bendrauti tik gestų kalba, nes akmens amžiuje pirmykščiai žmonės prieš medžioklę tamsiuose urvuose ar olose piešdavo gyvūnus, kuriuos tikėdavosi sumedžioti ir į jų atvaizdus badydavo ietimi, manydami, jog tada medžioklė bus sėkminga, o gyvūnai silpni.
Skaityti daugiau: Integruota istorijos – dailės pamoka „Žmonijos priešistorė“
Netradicinė istorijos pamoka
- Informacija
- Autorius Jolanta Bružienė
- Peržiūros: 2302
Ketvirtos klasės mokiniai kartu su klasės mokytoja J. Bružiene ir istorijos mokytoja N. Račkauskiene toliau gilinosi į miestelio istorijos paslaptis.
Rugsėjo 30 dieną mokiniai dalyvavo edukacinėje ekskursijoje, aplankė mokyklos istorijos muziejų. Pamatyti tiek senovinių buities daiktų mokiniai tikrai nesitikėjo. Daugelio jų net pas savo senelius niekada nematė, todėl rūpėjo sužinoti, kaip jie vadinami, kokia jų paskirtis. Mokytojos vos spėjo atsakinėti į klausimus, o mokiniai norėjo viską paliesti, pasimatuoti, patyrinėti. Juk tik pasimatavęs klumpes gali pasakyti, kad šiuolaikiniai batai daug patogesni, pakilnojęs senovinį lygintuvą, kad dabar jis daug lengvesnis, pamatęs skalbimo lentą, supranti, kaip toli pažengė skalbimo mašinų gamintojai.
Nevarėnų mokyklos muziejaus istorija
- Informacija
- Autorius Neringa Račkauskienė
- Peržiūros: 4244
Mokyklos muziejus savo veiklą pradėjo 1954 – 1955 metais istorijos mokytojos Elenos Motuzienės dėka. Mokytoja E. Motuzienė buvo Nevarėnų miestelio ir aplinkinių kaimų istorijos puoselėtoja ir etnografinių daiktų kaupėja. Jai talkino mokyklos moksleiviai, kurie atnešdavo į muziejų įvairių buities daiktų, dokumentų, nuotraukų, dailės dirbinių. Sukaupti eksponatai buvo saugomi mokyklos bendrabučio antrame aukšte, viename kambaryje. Muziejuje galima buvo pamatyti audimo stakles, šaudykles, verpstes, verpimo ratelius, kalvystės ir batsiuvių įrankius, klumpes, įspūdingai atrodė sargybinių batai iš šiaudų, kryžiai buteliuose. Ekspoziciją papildė įvairūs dokumentai, pasakojimai, legendos apie miestelio įsikūrimą, kolūkių kūrimo istorijos.
Integruota pamoka muziejuje
- Informacija
- Autorius Neringa Račkauskienė
- Peržiūros: 3483
Lapkričio 11 dieną mūsų mokykloje vyko atvira integruota istorijos – dailės pamoka tema „Gyvoji istorija. Olų piešiniai“. Pamoką septintokams suorganizavo istorijos mokytoja Neringa Račkauskienė ir dailės mokytojas Romas Lubis.
Integruota pamoka vyko mokyklos muziejuje. Pamokos tikslas buvo ,,sugrįžti“ į priešistorinį laikotarpį, pamėginti nupiešti pirmykščių žmonių aplinkai būdingus olų piešinius tamsoje, bandyti suvokti, kaip tuo metu galvojo mūsų protėviai. Mokiniai laukinius gyvūnus piešė, naudodamiesi anglimi, pasišviesdami žibintais, nes pirmykščiai žmonės, ruošdamiesi medžioklei, tamsiuose urvuose piešdavo gyvūnus, tikėdami, kad juos lengviau sumedžios.