Renginių kalendorius

Elektroninis dienynas

Sveikatiada

Vyturys

„Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka“

Mokyklos muziejus

Integruota istorijos – dailės pamoka „Žmonijos priešistorė“

IMG 20161012 113120Spalio 12 dieną, ketvirtos pamokos metu, mūsų mokyklos muziejuje vyko integruota istorijos – dailės pamoka „Žmonijos priešistorė“. Šios pamokos tikslas –  ugdyti suvokimą, jog priešistorės žmonių gyvenimas buvo glaudžiai susijęs su gamta.

Ši pamoka jau tapo tradicine, kasmet  organizuojama mokyklos muziejuje. Praėjusiais metais septintos klasės mokiniai, naudodamiesi žibintais ir anglimi, piešė pirmykščius gyvūnus: šiaurės elnius, mamutus ir kt. Šiemet, užgesinus šviesas, septintokai lipdė iš molio mamutų figūrėles. Mokiniai mokytojų buvo paprašyti susikaupti, bendrauti tik gestų kalba, nes akmens amžiuje pirmykščiai žmonės prieš medžioklę tamsiuose urvuose ar olose piešdavo gyvūnus, kuriuos tikėdavosi sumedžioti ir į jų atvaizdus badydavo ietimi, manydami, jog tada medžioklė bus sėkminga, o gyvūnai silpni.

Skaityti daugiau: Integruota istorijos – dailės pamoka „Žmonijos priešistorė“

Netradicinė istorijos pamoka

muziejus 078Ketvirtos klasės mokiniai kartu su klasės mokytoja J. Bružiene ir istorijos mokytoja N. Račkauskiene toliau gilinosi į miestelio istorijos paslaptis.

Rugsėjo 30 dieną mokiniai dalyvavo edukacinėje ekskursijoje, aplankė mokyklos istorijos muziejų. Pamatyti tiek senovinių buities daiktų mokiniai tikrai nesitikėjo. Daugelio jų net pas savo senelius niekada nematė, todėl rūpėjo sužinoti, kaip jie vadinami, kokia jų paskirtis. Mokytojos vos spėjo atsakinėti į klausimus, o mokiniai norėjo viską paliesti, pasimatuoti, patyrinėti. Juk tik pasimatavęs klumpes gali pasakyti, kad šiuolaikiniai batai daug patogesni, pakilnojęs senovinį lygintuvą, kad dabar jis daug lengvesnis, pamatęs skalbimo lentą, supranti, kaip toli pažengė skalbimo mašinų gamintojai.

Skaityti daugiau: Netradicinė istorijos pamoka

Nevarėnų mokyklos muziejaus istorija

DSCF7152Mokyklos muziejus savo veiklą pradėjo 1954 – 1955 metais istorijos mokytojos Elenos Motuzienės dėka. Mokytoja E. Motuzienė buvo Nevarėnų miestelio ir aplinkinių kaimų istorijos puoselėtoja ir etnografinių daiktų kaupėja. Jai talkino mokyklos moksleiviai, kurie atnešdavo į muziejų įvairių buities daiktų, dokumentų, nuotraukų, dailės dirbinių. Sukaupti eksponatai buvo saugomi mokyklos bendrabučio antrame aukšte, viename kambaryje. Muziejuje galima buvo pamatyti audimo stakles, šaudykles, verpstes, verpimo ratelius, kalvystės ir batsiuvių įrankius, klumpes, įspūdingai atrodė sargybinių batai iš šiaudų, kryžiai buteliuose. Ekspoziciją papildė įvairūs dokumentai, pasakojimai, legendos apie miestelio įsikūrimą, kolūkių kūrimo istorijos.

Skaityti daugiau: Nevarėnų mokyklos muziejaus istorija

Integruota pamoka muziejuje

1Lapkričio 11 dieną mūsų mokykloje vyko atvira integruota istorijos – dailės pamoka tema „Gyvoji istorija. Olų piešiniai“. Pamoką septintokams suorganizavo istorijos mokytoja Neringa Račkauskienė ir dailės mokytojas Romas Lubis.

Integruota pamoka vyko mokyklos muziejuje. Pamokos tikslas buvo ,,sugrįžti“ į priešistorinį laikotarpį, pamėginti nupiešti pirmykščių žmonių aplinkai būdingus olų piešinius tamsoje, bandyti suvokti, kaip tuo metu galvojo mūsų protėviai. Mokiniai laukinius gyvūnus piešė, naudodamiesi anglimi, pasišviesdami žibintais, nes pirmykščiai žmonės, ruošdamiesi medžioklei, tamsiuose urvuose piešdavo gyvūnus, tikėdami, kad juos lengviau sumedžios.

Skaityti daugiau: Integruota pamoka muziejuje

Visos teisės saugomos © Kopijuoti informaciją draudžiama. Tikrinta XHTML and CSS.