Informacija
1,2 procentų parama
Ugdymas karjerai
Sportas
Mokyklos muziejus
Lankytojai
Elektroninis dienynas
LIONS QUEST
NŠA
Sveikatiada
Vaikų linija
Tėvų linija
Vyturys
Mokyklų aprūpinimas
Bendradarbiavimas
Nuostabi pamoka miesto erdvėje
- Informacija
- Autorius Audronė Ciparienė
- Peržiūros: 3447
Baigiantis spaliui, Nevarėnų pagrindinės mokyklos septintokai su mokytojomis Neringa Račkauskiene ir Audrone Cipariene dalyvavo lietuvių literatūros ir istorijos integruotoje pamokoje „Mano gimtojo krašto istorinis palikimas“. Žinių ir įgūdžių sėmėmės ne kabinetuose, o miesto erdvėje, po kurią keliavome su nuostabiu gidu, Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininku Andriumi Daciu.
Susitikimas prasidėjo Žemaitijos turizmo informacijos centre. Gidas, kuris visą laiką su mokiniais bendravo žemaitiškai, priminė Žemaitijos istoriją, vaizduotėje prikėlė senąjį Telšių turgų, tik nuotraukose likusius pastatus ir gatveles, pasididžiavo, kokie žemaičiai buvo užsispyrę, ištvermingi. Mokiniai, girdėję, kad Telšiai, kaip ir Roma, stovi ant septynių kalvų, sužinojo, kad istoriniuose šaltiniuose Telšiai minimi nuo 1450 metų, o XV a. Telšiuose jau stovėjo valstybinis dvaras.
Visiems buvo smagu pamatyti skulptoriaus O. Neniškio skulptūrą „Meškos pėda“, kurią palietę tikėjomės meškos stiprybės, o „Maximos“ sienoje visi smagiai galvojo norus prie medalių „Žydukai“, autorius – Romualdas Inčirauskas. Mokiniai susipažino su žaidimu-skulptūra „Pažink Žemaitijos sostinę“, skulptūromis „Žemaitijos gaublys“, „Lietuvių skalikas“, paminklu stovėjusiems gyvenamiems namams „Vaikystės kiemas“ ir kitais mažosios architektūros paminklais.
Sužinojome, kad 1536 m. Telšiuose pastatyta pirmoji katalikų bažnyčia ir įkurta parapija. 1602 m. Zigmantas Vaza senosios bažnyčios vietoje pastatė taip pat medinę naują. Miestas, ne kartą niokotas gaisrų, žmonių buvo nuolat atstatomas.
Kildami link Katedros, turėjome galimybę apžvelgti Didžiąją Žemaičių sieną, apžiūrėjome paminklą „Fontanas“, skulptorius R. Kvintas, paminklas pastatytas 2005 m., skirtas Kazimierui Simonavičiui, žemaičių raketų teorijos pradininkui, pasaulinę šlovę pelniusio veikalo „Didysis artilerijos menas“ autoriui (1650 m.) A. Dacys priminė, kad 1612 m. Telšiuose atidaryta pirmoji mokykla. Šiandien tai primena skulptūra „Mokykla“, skulptorius B. Narbutas, architektas A. Žebrauskas. Kelionė – pamoka baigėsi šv. Antano Paduviečio katedros rūsiuose, kur palaidoti trys Telšių vyskupai: J.Staugaitis, V.Borisevičius ir P. Ramanauskas.
Atskleidę dalelę savo krašto paslapčių tapome turtingesni, o gražaus tikėjimo savimi ir tauraus elgesio turėjome galimybę pasimokyti iš puikaus gido Andriaus Dacio.
Lietuvių kalbos mokytoja Audronė Ciparienė