Jūsų IP: 18.227.228.95
Laikas: 2024-05-02 06:59:02

Tiksliųjų mokslų savaitė Nevarėnų mokykloje

33Gruodžio 7-10 dienomis mūsų mokykloje karaliavo tikslieji mokslai – matematika, fizika, chemija ir informacinės technologijos. Organizatoriai per šias dienas stengėsi parodyti, kad tikslieji mokslai nėra vien nuobodžios taisyklės ir griežti skaičiai. Savaitės atidarymas vyko pirmadienį. Fojė ant stiklinės sienos „pakibo“ eglutė, sudaryta iš kvadratų, žaisliukuose mirguliavo formulės. Šalia išsirikiavo snaigės su anekdotais ir linksmais posakiais matematikos, fizikos, chemijos ir informacinių technologijų temomis.

Pirmadienis – matematikų diena. Pirmą pamoką šeštos klasės mokiniai praleido informatikos kabinete. Jie iš geometrinių figūrų kūrė ornamentus. Geriausiai sekėsi Aistei Peštenytei. Pertraukų metu 5-10 klasės statė miestus iš „lego“ detalių. Daugiausia ir įvairiausių detalių panaudojo 5 klasė. Jų miesto gatvėse važiavo mašinos, matėsi autobuso stotelė ir įvairios formos namų.

Antradienis –fizikų diena. Fizikos kabinete vyko viktorina ,,Jėgos“. Geriausiai užduotis atliko

Modestas Virkietis, Vitalija Jonavičiūtė ir Gintarė Diržininkaitė.

Trečiadienis – ir vėl matematikų diena. Vyko pradinių klasių piešinių paroda ,,Mus supa matematika“. Piešinukai buvo labai gražūs ir sunku buvo išrinkti gražiausią. Visiems patiko Kalėdų Senelis. Sveikiname 1 klasę ir jos mokytoją Almą Šepikienę. Šią dieną vyko matematikos konkursai

Mokiniai sprendė kryžiažodžius, minė mįsles, dėliojo, piešė ir karpė įvairias figūras, kūrė pasakas, mintinai skaičiavo ir atliko kitas užduotis. Komandos buvo sudarytos iš skirtingų klasės mokinių, jie turėjo susikurti pavadinimus ir išsirinkti kapitonus. Laimėjo komandos „Šešiakampis 5“, „Trikampiai“ ir ,,Šaknis“,.

Ketvirtadienis – chemikų ir informatikų diena. Chemijos mokytoja pertraukų metu stebino įvairiais cheminiais bandymais. Geriausiai chemijos viktorinoje pasirodė 8 klasės komanda.

Vyko teksto rašymo konkursas, naudojant kompiuterinę tekstų rengimo programą. Greičiausiai duotą tekstą surinko Gintarė Vėlavičiūtė (5 klasė), Dominykas Kuodys (6 klasė), Raminta Jegorovaitė (7 klasė). Savaitės metu informatikos mokytojas supažindino mokinius su naujausiomis kompiuterinėmis programomis.

Manome, kad pavyko įtikinti visus, jog tikslieji mokslai taip pat gali būti patrauklūs ir nenuobodūs.

Ačiū visiems, aktyviai dalyvavusiems renginiuose!

Matematikos mokytoja Janina Glodenienė

start stop bwd fwd