Jūsų IP: 3.145.17.20
Laikas: 2024-05-03 01:28:08

Edukacinė išvyka po Nevarėnus

IMG 20160915 125824Ketvirtos klasės mokiniai šiemet dalyvauja neformaliojo ugdymo etnokultūros būrelio veikloje. Jie domėsis liaudies kūryba ir tautinio meno rūšimis, pažins savo gimtąjį kraštą žaisdami, kurdami ir keliaudami, dalinsis įgyta kultūrine patirtimi, įspūdžiais ir vertinimais su draugais ir tėveliais.

Pažintį su Lietuvos istorija mokiniai pradėjo edukacine ekskursija po Nevarėnus „Mano gimtojo miestelio istorija“. Kartu su ketvirtokais ir jų mokytoja keliavo istorijos mokytoja Neringa Račkauskienė, kuri vaikams papasakojo daug įdomių dalykų apie miestelį, kuriame visi gimę, užaugę ir galvojo, kad viską apie jį jau žino. Manau, kad ekskursijos įspūdžius geriausiai atspindės pačių mokinių mintys, išsakytos aptarimo metu.

„Niekada nebuvau girdėjusi, kad Nevarėnuose buvo fontanas.“ (Julija D.)

„Pasirodo, kad Nevarėnuose buvo muziejus. Įdomiausia tai, kad niekas nebežino, kur dingo jame buvę eksponatai.“ (Eva)

„Nevarėnuose buvo kino teatras?! Nesąmonė, netikiu...“ (Julija K.)

„Niekas nebuvo pasakojęs, kad Nevarėnuose gyveno daug žydų, o, kad jie turėjo net 14 parduotuvių, sunku patikėti.“ (Silvija)

„Niekada nebūčiau patikėjusi, kad medinius namus galima pastatyti be vinių! Ir kaip gali stovėti namas be pamatų?“ (Melita)

„Įdomi Burbesio atsiradimo istorija.“ (Titas)

„Kas ta „monopolio“ parduotuvė. Skamba kaip žaidimo pavadinimas.“ (Minvydas)

Po ekskursijos mokiniai atliko grupinę kūrybinę užduotį ir aptarę tai, ką sužinojo ekskursijoje, grįžo į mokyklą. Dėkojame mokytojai Neringai už suteiktas žinias ir tikimės tolesnio bendradarbiavimo.

4 klasės mokytoja

Jolanta Bružienė