Informacija
1,2 procentų parama
Ugdymas karjerai
Sportas
Mokyklos muziejus
Lankytojai
Elektroninis dienynas
LIONS QUEST
NŠA
Sveikatiada
Vaikų linija
Tėvų linija
Vyturys
Mokyklų aprūpinimas
Bendradarbiavimas
Bibliotekoje dešimtokai skaitė Vytauto Mačernio „Vizijas“
- Informacija
- Peržiūros: 6105
Vasario 16 - kovo 11 dienomis Lietuvoje vyko Lietuvių kalbos dienos. Rajone taip pat buvo numatyta daugybė renginių – keli iš jų ir mūsų mokykloje. Daugiausia dėmesio nutarėme skirti iš mūsų krašto kilusiems kūrėjams – rašytojai M. Pečkauskaitei Šatrijos Raganai ir poetui Vytautui Mačerniui.
Kovo 7 dieną bibliotekoje su dešimtokais kaip tik ir susipažinome su tragiškos lemties, bet nepaprastai gabiu, iš Šarnelės kilusiu, Telšiuose gimnaziją baigusiu vos 23 metų sulaukusiu poetu Vytautu Mačerniu. Šis 1921 metais gimęs mūsų kraštietis studijavo Vilniaus ir Kauno universitetuose, ateityje laukė studijos Sorbonoje, deja, baigiantis karui, jis netikėtai žuvo Žemaičių Kalvarijoje.
Mokiniams buvo įdomu išgirsti, kokias vertybes sugebėjo savyje suformuoti šis jaunas žmogus, laisvai kalbėjęs keliomis užsienio kalbomis, bendravęs su žymiais to meto kultūros veikėjais, bet didžiausią įspūdį mokiniams paliko jo kūryba, ypač ankstyvoji, eilėraščių ciklas „Vizijos“, nes jas jaunuolis parašė būdamas bemaž to paties amžiaus kaip ir mūsų dešimtokai.
Miela širdžiai buvo klausytis, kaip šiandieniniai vaikai, dažnai kaltinami be technologijų niekuo nesidomintys, nuoširdžiai skaitė eiles, kuriose atgimė autentiškas Žemaitijos peizažas, gimtųjų namų ir gamtos įstabus grožis, skambėjo jautrūs poetiški žodžiai, skirti protėviams ir gimtajai žemei. Paklausti, kas labiausiai jiems įstrigo, dešimtokai kalbėjo apie nepaprastą Vytauto Mačernio gebėjimą išaukštinti visiems tokius artimus dalykus: kelią į gimtuosius namus, artumą toms vietoms, iš kurių esi kilęs, žmogaus būties prasmės klausimus.
Poezijos skaitymus vykusiai papildė bibliotekininkės Danutės surastas filmukas apie Šarnelę, kurioje amžino poilsio poetas atgulė neįprastoje vietoje – tėviškės kalnelyje, o dar labiau visiems patiko dainomis virtę Mačernio sonetai, savotiškas filosofinės minties ir populiarios muzikos derinys.
Manau, kad pažintį pradėję keliais eilėraščiais, kada nors dešimtokai perskaitys ir daugiau Vytauto Mačernio kūrinių.
Lietuvių kalbos mokytoja Audronė Ciparienė