820057
Jūsų IP: 3.131.13.37
Laikas: 2024-04-20 10:22:42

Konstitucijos egzaminas 2017

2 kl konstitucijaLietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau 11-tą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. Šiemet Lietuvos Respublikos Konstitucijai – 25! Egzaminą organizuojanti Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija kartu su egzamino globėja Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite ir informaciniais partneriais DELFI bei LRT visus šalies mokinius akcijos metu kvietė pasitikrinti Konstitucijos žinias. Svarbiausias šios akcijos tikslas buvo paminėti svarbų Konstitucijos priėmimo jubiliejų. Spalio 3 dieną Konstitucijos egzaminas vyko ir mūsų mokykloje.

Šiemet Konstitucijos testą, kurį sudarė 30 klausimų,  sprendė 19 5 – 9 kl. mokinių.Atlikdami testą, mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti žinias apie savo valstybės sąrangą, jos valdymą, piliečių teises ir pareigas.  Tarp jų geriausiai pasirodė: Minvydas Vaičius 5 kl. 14 t., Titas Girdvainis 5 kl. 14 t., Aistė Peštenytė 8 kl. 13 t., Rokas Pocius 9 kl. 12 t., Radvilė Kačinskytė 6 kl. 12 t. ir Jolita Venskutė 6 kl. 12 t. Norint patekti į antrąjį Konstitucijos egzamino etapą, buvo būtina surinkti 25 taškus. Tačiau į antrąjį egzamino etapą nepatekome, bet tikimės, kad kitais metais sėkmė aplankys ir mus.

1 – 4 klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti piešinio konkurse tema „Konstitucija, Tavo gimtadienį švenčiu!“. Pradinių klasių mokiniai noriai piešė, karpė, klijavo, fotografavo ir džiaugėsi savo atliktais darbeliais, kurie jau puošia mokykloje esančią Vaikystės alėją. Iš kiekvienos klasės buvo atrinkti 3 geriausi darbai ir išsiųsti į respublikinį konkursą (antros klasės mokiniai piešė bendrą piešinį). Spalio 9–13 d. geriausi konkurso administratoriaus sudarytos komisijos atrinkti darbai bus paskelbti portale www.delfi.lt ir portalo lankytojai bus kviečiami balsuoti už labiausiai patinkantį darbą. Keturi daugiausiai balsų surinkusių darbų autoriai bus paskelbti iki spalio 19 d. ir apdovanoti egzamino partnerių prizais.

Dėkojame visiems dalyvavusiems!

Istorijos mokytoja Neringa Račkauskienė