820057
Jūsų IP: 18.119.133.228
Laikas: 2024-04-19 19:51:33

Pasižadėjome svajoti ir kurti

20171006 121858Pamoka už mokyklos sienų žadina mokinių smalsumą. Spalio 6 d. smalsumo vedami Nevarėnų pagrindinės mokyklos aštuntokai ir devintokai vyko į Varnių Motiejaus Valančiaus gimnaziją išbandyti savo praktinių gebėjimų gamtos mokslų srityje. Šios mokyklos vykdomo mokslinio projekto „Svajokime ir kurkime“  renginio organizatoriai pakvietė mokinius dalyvauti net penkiolikoje edukacinių užsiėmimų.

Aistė ir Laimonas tyrė fotosintezės greičio priklausomybę nuo aplinkos veiksnių. „Suskaičiavę elodėjos išskiriamų deguonies burbuliukų skaičių, supratome, kad fotosintezė vyksta sparčiau, kai vandens augalas gauna daugiau šviesos ir anglies dioksido“, -savo darbą apibūdino aštuntokai. Vaida ir Deimantė mokėsi atpažinti vandens dumblius. Mergaitėms įdomiausia buvo tyrinėti dumblių sandarą pro mikroskopą bei atskirti jų rūšis. Andžela ir Samanta dalyvavo edukacijose „Muilo burbulų pasaulis“ ir „Paukščiai. Varnių RP ekspozicija“. Jos sužinojo, kad muilo burbulų pūtimui pakanka dviejų lazdelių ir siūlo bei tinkamo tirpalo. Stebėdamos paukščių ekspoziciją, mergaitės išgirdo, kada ir kur migruoja paukščiai, išmoko atpažinti keletą giesmininkų rūšių. Aurelija ir Gabrielė mokėsi išgyventi gamtoje – rišo piramidę iš pagalių, aiškinosi, kaip pasistatyti tiltelį, palapinę. Dominykas, Jonas ir Rokas stebėjo įdomiuosius chemijos eksperimentus, mokėsi stiklo liejimo amato. Monika ir Ligita, atlikusios vandens kokybės tyrimus, norėtų visiems sušukti : „Neterškime vandens!“ Gintarė ir Beata susipažino su bakterijomis iš arčiau, nudažydamos jas gramo būdu ir stebėdamos pro mikroskopą. „Įdomiausia buvo tai, kad visą tyrimą nuo pradžios iki galo atlikome savarankiškai“, -sakė mokinės.

Galimybė atlikti užduotį savarankiškai, juolab kartu su mokiniais iš kitų mokyklų,  leido palyginti, pasitikrinti ir įsivertinti savo gebėjimus. Tikimės, kad ši išvyka – tik dalyvavimo gamtos tyrimuose pradžia. Mokiniai buvo pakviesti toliau „svajoti ir kurti“ bei ateinančių metų pavasarį pristatyti savo mokykloje atliktą tyrimą projekto dalyviams.

Mokytoja Jolanta Stonienė