819183
Jūsų IP: 3.232.108.171
Laikas: 2024-03-29 08:34:32

“Žaliosios olimpiados” pusfinalis Klaipėdoje

20180515 123844Šių metų gegužės 15 dieną 8-os klasės mokiniai vyko į Nacionalinio konkurso „Žalioji olimpiada“ pusfinalį, kuris vyko Klaipėdos universitete. “Žaliųjų burbuliukų” komandą sudarė kapitonė Aistė ir komandos nariai: Deimantė, Aurelija, Vaida, Laimonas ir Dominykas. Į konkursą mus lydėjo biologijos - chemijos mokytoja Jolanta Stonienė.

Mokiniai ne tik rungėsi dėl patekimo į finalą, bet ir pasitikrino žinias apie rūšiavimą, atliekų mažinimą bei oro švarinimą. Olimpiada prasidėjo smagia mankšta, kurią vedė šaunusis renginio vedėjas Oskaras. Po komandų prisistatymo prasidėjo varžytuvės tarp atstovų iš 12-os įvairių mokyklų.

Pirmajame etape vyko viktorina. Klausimai ir užduotys buvo pateikiami tiek žodžiu , tiek pasitelkiant vaizdo įrašus. Į klausimus reikėjo atsakyti per 45 sekundes. Antrajame etape Kapitono sprinto metu Aistė lipo ant scenos atspėti žodžių junginį, o kiti komandos nariai bandė jį suvaidinti. Sirgaliams buvo linksma žiūrėti. Paskutiniajame etape dalyviai žaidė šaradas. Taigi, kuo toliau, tuo darėsi įdomiau.

Kol dalyviai rimtai dirbo, vedėjas kalbino salėje esančius sirgalius ir jiems uždavinėjo klausimus. Taip pat palaikantieji bei žiūrovai turėjo galimybę dalyvauti internete vykstančiuose žaidimuose. Burtų keliu buvo išrinkti 3 laimėtojai, kuriems prizus įteikė Oskaras. Tarp jų buvau ir aš - Inesa. Pertraukėlės metu komandos galėjo pelnyti papildomus taškus. Tereikėjo padaryti kuo įdomesnę nuotrauką ir ją patalpinti socialiniame tinkle. Mums pavyko surinkti beveik 100 draugų balsų.

Renginio pabaigoje buvo skelbiami rezultatai ir įteikti padėkos raštai komandų kapitonams, nariams ir jų mokytojams. Į finalą pateko tik 1 komanda. Mūsų “Žalieji burbuliukai” buvo šešti tarp 12-os komandų. Visi buvome patenkinti tiek dalyvavimu, tiek pačiais rezultatais. Svarbiausi laimėjimai – mokymasis, kaip rūšiuoti atliekas, bei įgytas supratimas apie gamtos resursų tausojimo svarbą.

Inesa Čepaitė ir Samanta Venskutė