819128
Jūsų IP: 3.92.96.247
Laikas: 2024-03-28 12:38:19

Žemės dienos minėjimas mokykloje

Kovo 20d. minima pasaulinė Žemės diena. Tai sutampa ir su astronominiu pavasariu. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis - dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Mūsų mokykla taip pat jau keletą metų iš eilės mini šią dieną. Šiemet Žemės dienos renginiai vyko net dvi dienas (kovo 20-21dienomis). Žemės dieną pradėjome Vėliavos pakėlimu ir 1- 5 klasių mokinių piešinių konkursu,, Būk kultūringas gamtoje“. Mokiniai patys galėjo rinkti jiems labiausiai patikusį piešinį ir už jį balsuoti. Tuo pačiu metu mokykloje vyko ir fotografijų konkursas ,,Žvilgsnis į gamtą“. Mokytoja Vera Larionova visą dieną organizavo viktoriną, skirtą Žemės dienai, o kovo 21 dieną vyko arbatos gėrimo popietė ,,Paskanaukime žolelių arbatos‘‘, kurios metu mokiniai ir mokytojai galėjo susipažinti su įvairiomis arbatomis, jų gydomosiomis savybėmis. Po to susirinkę apibendrinome Žemės dienos renginius.

Džiugu, kad pradinių klasių mokinukai taip aktyviai dalyvavo piešinių konkurse, todėl nugalėtojus buvo labai sunku išskirti. Tai padėjo pačių vaikų balsavimas . Geriausią piešinėlį nupiešė 2 klasės mokinys Julius Benikas, nuo jo nedaug atsiliko ir 4 klasės mokinė Neringa Prušinskytė. Mokytoja Petronėlė Keliauskienė   pristatė fotografijas ir pasidžiaugė, kad mokiniai moka gamtoje pastebėti bundanti pavasarį. Gaila, kad fotografijų sulaukė tik iš kelių mokinių: Eidinto Račkausko 8b, Urtės Kilpytės 8b, Redos Peštenytės 8b, Rimgaudo Barausko 9. Vera Larionova paskelbė ir viktorinų nugalėtojus. Penktoje klasėje vykusią viktoriną ,, Kas akyliausias?“ laimėjo Lukas Ronkys ir Edvinas Petrauskas, 6 klasėje ,,Mano Lietuva“ – Vitalija Jonavičiūtė, 7 klasėje ,,Pasaulio mozaika“ - Antanas Šakys, 8a klasėje ,,Europos veidas“ – Kamilė Meškauskaitė ir 9 klasėje ,,Mano žemė – Lietuva“ – Viktorija Šimkutė. Visi nugalėtojai buvo apdovanoti simbolinėmis atminimo dovanėlėmis.

Žemės dienos renginių ciklą užbaigė žemaitiškas eilėraštis ,,Nedegink žolelės“, kurį perskaitė 6 klasės mergaitės.

Mokytoja Lina Račkauskienė

zemes_diena1