Informacija
1,2 procentų parama
Ugdymas karjerai
Sportas
Mokyklos muziejus
Lankytojai
Elektroninis dienynas
LIONS QUEST
NŠA
Sveikatiada
Vaikų linija
Tėvų linija
Vyturys
Mokyklų aprūpinimas
Bendradarbiavimas
"Nepažintoji baltų kultūra
- Informacija
- Autorius Gintarė Pagojutė
- Peržiūros: 2323
Lankėmės Klaipėdos kalvystės muziejuje
Rugsėjo 13 dieną 7-10 klasių mokiniai, lydimi mokytojų I. Stonkienės ir A. Ciparienės, vyko į Klaipėdą dalyvauti edukacinėje programoje ,,Nepažintoji baltų kultūra“. Klaipėdos kalvystės muziejuje mus sutiko restauratorius D. Varkalis, papasakojęs apie Klaipėdos krašto kalvystės istoriją. Meistras išsamiai supažindino su papuošalų gamyba, teigdamas, kad norint dirbti tokį darbą, turi būti dailininku. Jis pats tuo domėjosi nuo dešimties metų.
Mokiniams teko atlikti daug įdomių užduočių- atskirti brangiuosius akmenis, atsakyti į klausimus, net šlifuoti žalvario žiedus. Už visus geriausiai atsakinėjo 8 klasės mokinys Vilius Rubys, kuriam atiteko gražus prizas. Bet ir kiti neliko nuskriausti – kiekvienas dovanų gavo po žalvario žiedą, o mokytojos dar ir apyrankes. Įsiminė edukacinio užsiėmimo vadovo žodžiai, kad žmogaus garbingas vardas yra brangesnis už auksą.
Vėliau turėjome galimybę susipažinti su muziejaus ekspozicija. Klaipėdos kalvystės muziejus – Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus padalinys – veikia nuo 1992 metų. Muziejų įkūrė metalo restauratorius Dionyzas Varkalis, apgriuvusiame Klaipėdos senamiesčio pastate (Šaltkalvių g.) aptikęs žinomo Klaipėdos kalvio meistro Gustavo Kackės kalvę su išlikusiais autentiškais senojo meistro darbo įrankiais bei įranga. Entuziastas dar sovietmečiu pradėjo gelbėti ir išsaugojo dalį Klaipėdos ir Mažosios Lietuvos kapinių paminklų (8 sunkvežimius kryžių, tvorelių, vartelių).
Suremontavus senąją kalvę, D. Varkalis joje atgaivino kalvystės amatą, o kieme įrengė kapinių kryžių ir tvorelių ekspoziciją. Šiuo metu muziejuje vyksta ir edukaciniai užsiėmimai.
Manau, tikrai visi džiaugėmės, kad vykome į kalvystės muziejų, buvo labai įdomu.
10 klasės mokinė Gintarė Pagojutė