819124
819124
Jūsų IP: 18.209.63.120
Laikas: 2024-03-28 10:40:32

Pirmokų ir antrokų edukacinė ekskursija į Radviliškio rajoną

IMG 20181217 111628 LargePasinaudoję Kultūros pasu, gruodžio 17 dieną pirmokai ir antrokai, lydimi mokytojų J. Venckienės ir A. Ivanauskienės, vyko į Radviliškio rajono etninės kultūros ir amatų centrą. Dalyvavo edukacinėje programoje ,,Štai atvažiuoja Kalėda“. Pamokėlių metu susipažinome su Kalėdų šventimo senovėje papročiais, burtais ir tradicijomis.

Aplankėme muziejų, kuriame pamatėme labai daug veltų gaminių, keramikos dirbinių.

Pirmoje pamokėlės dalyje sužinojome, iš kur atsiranda vaškas. Išmokome pasigaminti vaškinę žvakę, vaškinių kalėdinių žaisliukų. Susipažinome, kaip gaminamos ilgos žvakės, bandėme lieti ir patys.

Antroje užsiėmimo dalyje mokėmės pasigaminti ir išsikepti meduolį ,,Varpelį“. Vaikams labai patiko minkyti, kočioti tešlą, gaminti žiedelius, juos verti. Iškepę mūsų darbeliai atrodė puikiai ir nuostabiai kvepėjo.

Vėliau aptarėme, ko išmokome, skanavome gardžios arbatos ir meduolių.

Kelionė vaikams labai patiko. Namo grįžome pavargę, bet laimingi. Įgijome daug naujų žinių, pažinome dar vieną Lietuvos kampelį.

Smagu, kad galėjome pasinaudoti dovana ir geriau pažinti savo kraštą.

Mokytoja J. Venckienė