819130
819130
Jūsų IP: 3.236.219.157
Laikas: 2024-03-28 15:12:00

Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

IMG 20190111 081010 LargePilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyko jau dvyliktą kartą. Kiekvienais metais Nevarėnų pagrindinė mokykla prisijungdama prie šios pilietinės akcijos pamini 1991 metų sausio 13 dienos įvykius, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

Šiais metais ši akcija buvo inicijuojama sausio 11 dieną. Tos dienos rytą mokyklos bendruomenė prie širdies segėsi Neužmirštuolės žiedą – kaip atminties simbolį. Visi kartu mokyklos languose uždegdami vienybės žvakutes ir klausydamiesi per mokyklos radiją žuvusiųjų Laisvės gynėjų pavardes, tylos minute pagerbėme jų atminimą. Po to mokiniai buvo pakviesti į pilietiškumo pamoką, kurią vedė Nevarėnų šaulių būrelis. Jaunieji šauliai rodė filmus ir pasakojo apie tos dienos įvykius ir skaudžius žmonių išgyvenimus.

Ši akcija yra svarbi istorinė lietuvių pergalė, todėl prisijungti prie šios pilietinės iniciatyvos yra kiekvieno piliečio pareiga, nes prieš 28 metus tikėjimas ir meilė savo valstybei suvienijo Lietuvos žmones.

Istorijos mokytoja Neringa Račkauskienė