Company Logo

1,2 procentų parama

Ugdymas karjerai

Mokyklos muziejus

Lankytojai

920846
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praėjusią savaitę
Šis mėnuo
Praėjęs mėnuo
Iš viso
10
271
798
918661
2525
6446
920846
Jūsų IP: 18.118.146.163
Laikas: 2024-11-13 01:10:16
Visitors Counter

Elektroninis dienynas

LIONS QUEST

NŠA

Sveikatiada

Vaikų linija

Tėvų linija

Vyturys

„Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka“

Mokyklų aprūpinimas

Bendradarbiavimas

Netradicinė pamoka apie tautodailę ir Baltijos auksą

1 (1)Antradienį, balandžio 16 – ąją, 8-12 klasių mokiniai dalyvavo AKIM projekto paskaitoje, kurią vedė Žemaitijos tautodailininkų sąjungos pirmininkė Vida Šmitienė ir šios sąjungos Žemaitijos skyriaus narė Danutė Tikužienė.

 

V. Šmitienė trumpai pristatė kelias tautodailės rūšis: audimą, mezgimą, siuvinėjimą, keramiką, medžio drožybą, kalvystę, pynimą, gintaro apdirbimą. Mokiniai pamatė vaizdinius šių technikų išpildymus – tautodailininkės demonstravo gausybę skirtingų dirbinių.

  Daugiausiai kūrinių buvo iš gintaro – juos padarė D. Tikužienė, užsiimanti šio mineralo apdirbimu. Tautodailininkė pasakojo apie gintaro susiformavimą Baltijos jūroje, palygino jį su randamu Viduržiemio, Juodojoje jūrose. Moksleiviai sužinojo, kad gintaro spalva priklauso nuo jūroje esančių druskų: mineralas gali būti geltonos, raudonos ir net mėlynos spalvos tonų. Naujiena buvo tai, kad gintaro galima rasti ir ežere, tiesa, ten jis būna nenugludintas ir neskaidrus. Tautodailininkė pasakė, kaip atskirti tikrą gintarą nuo falsifikato: tereikia pridėti įkaitintą adatą ir gintaras iškart ims skleisti specifinį sakų kvapą. D. Tikužienė taip pat pasakojo apie šiuolaikinius ir seniau naudotus gintaro apdirbimo būdus; kadangi tai lengvas, minkštas mineralas, ir jo apdirbimas nesudėtingas. Tuo įsitikinti mokiniai galėjo praktiškai – kiekvienas norintis galėjo mažame gintaro gabalėlyje pragręžti skylutę ir susiverti apyrankę ar grandinėlę.

 

Pamoka mokiniams neprailgo; visi susidomėję klausėsi apie populiarųjį mineralą ir aktyviai dalyvavo praktiniame gintaro panaudojimo užsiėmime.

 

12 klasės mokinė Greta Piktužytė

 




Visos teisės saugomos © Kopijuoti informaciją draudžiama. Tikrinta XHTML and CSS.