Company Logo

Renginių kalendorius

Vasaris 2020
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

2 procentų parama

Ugdymas karjerai

Mokyklos muziejus

Lankytojai

284343
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praėjusią savaitę
Šis mėnuo
Praėjęs mėnuo
Iš viso
205
196
735
282958
8089
10628
284343
Jūsų IP: 3.233.217.91
Laikas: 2020-02-28 14:09:05
Visitors Counter

Elektroninis dienynas

LIONS QUEST

Sveikatiada

Vaikų linija

Tėvų linija

Vyturys

„Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka“

Mokyklų aprūpinimas

Karjeros ir verslumo savaitė mokykloje

42Nevarėnų pagrindinėje mokykloje kovo mėn. 16 - 20 d. tradiciškai organizuota kasmetinė Karjeros ir verslumo savaitė. Mokyklos ugdymo karjerai koordinatorė I. Budginiene ir verslumo pagrindus dėstantis mokytojas R. Tamaševičius visą savaitę kvietė ugdytinius į renginius, kuriuose dalyvavo daug ko gyvenime pasiekę žmonės.

Kovo 16 dieną, aštuntos klasės mokiniai vyko į laikraščio „Telšių žinios“ redakciją. Ten mokiniai susipažino su redaktoriaus, žurnalisto, fotografo, maketuotojo specialybėmis. Taip pat šio laikraščio darbuotojai pasakojo, kaip yra renkama informacija bei koks turi būti straipsnis. Mokiniai labai įdėmiai klausėsi, nes visa informacija buvo pateikta išsamiai ir įdomiai. Susitikimo pabaigoje Modestas Beloglazovas visai laikraščio redakcijai padeklamavo žemaitišką eilėraštį „Meškeriuotoja“. Aštuntokai namo išvyko ne tik su dideliu žinių bagažu, bet ir dovanomis, kiekvienas mokinys atminimui gavo po kalendoriuką.

Kovo 17 d. septintos klasės mokiniai lankėsi Telšių rajono priešgaisrinėje tarnyboje. Moksleiviai susipažino su ugniagesio profesija, išvydo ugniagesių transporto priemones ir turėjo galimybę apžiūrėti šių automobilių priedus. Taip pat buvo išsamiai pristatyta ugniagesių dienotvarkė. Išvykos metu mokiniai sužinojo, kokie reikalavimai keliami būsimiems ugniagesiams ir kad jų darbe svarbiausia yra sąžiningumas, žmogiškumas ir darbštumas. Na, o 10 klasių mokiniai dalyvavo integruotoje etikos ir UK pamokoje ,,Mano ateitis mano rankose“. Kovo 18 d. 5 – 10 kl. mokiniai susitiko su KASP atstovais, kurie taip pat pristatė savo veiklą bei demonstravo savo atsivežtą amuniciją.

 Karjeros ir verslumo savaitę vainikavo paskutinis renginys, kuris vyko kovo 20d., penktadienį. Šia proga mokykloje vyko nepamokinė veikla. Nuo pat ankstaus ryto visi rinkosi į viktoriną, skirtą Žemės dienai paminėti. Po viktorinos mergaitės susipažino su kirpėjų profesija, kurią pristatė mūsų mokyklos buvusi mokinė Ingrida Pagojutė. Kaip pasakojo Ingrida, ji baigė Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklą, ten įgijo kirpėjos specialybę. Po įdomaus pasakojimo merginoms teko ir paplušėti.  Vienos tapo kirpėjomis, kitos – modeliais. Kirpėjos dirbo iš peties: šukavo, pynė, rišo, visos stengėsi kuo įdomiau ir gražiau sušukuoti savo klientę. Kol merginos dirbo, Ingrida taip pat parodė savo rankų miklumą ir meistriškumą, ji per šį susitikimą sukūrė keturias progines šukuosenas.

Kol merginos gražinosi, mūsų mokyklos berniukai ėjo į susitikimą su kvalifikuotu statybos darbų vadovu Valdu Končiumi. Jis visiems pristatė savo veiklą, išsamiai supažindino su šia profesija. Pasak pašnekovo, bai­gę šias stu­di­jas, sta­tybos inži­neri­jos ba­ka­lau­rai ga­li dirbti statybos specia­listais įvai­riose projekta­vi­mo biu­ruose, rangovi­nėse sta­tybos orga­ni­za­ci­jose, sta­tybų kontrolės įstai­gose, techni­niais pri­žiū­rėtojais vi­sose sta­tybvietėse, sta­ti­nių pri­žiū­rėtojais įmonėse ir įstai­gose, stoti į ma­gistrantū­rą. Valdas nuoširdžiai dalijosi ir savo patirtimi, kiekvienas jo patarimas buvo pagrįstas pavyzdžiu iš asmeninio gyvenimo. Po teorinių žinių vaikinų laukė viktorina ir praktinės užduotys. Jų metu berniukai ne tik mokėsi, bet ir galėjo išbandyti savo jėgas įvairiose veiklose. Įvertinęs mokinių darbą bei jų pastangas Valdas berniukus apdovanojo prizais.

Šią neeilinę dieną užbaigė mugė „Pavasario kermošius“. Į šį renginį įsijungė visa mokyklos bendruomenė. Vieni tapo pardavėjais, kiti pirkėjais. Mokiniai mugės metu atskleidė ir tobulino savo verslumo įgūdžius, mokėsi parduoti, bendrauti su pirkėjais, pardavėjais.

 Ši savaitė, skirta profesijų pažinimui, mokiniams leido artimiau susipažinti su įvairiomis profesijomis bei paliko tikrai daug neišdildomų įspūdžių. Džiaugiamės, kad Karjeros ir verslumo savaitės renginiai skatina mokinius atrasti savyje verslumo galias, kūrybiškumą bei teisingai pasirinkti savo ateities kelius.

 

Reda Peštenytė, 10b klasė

1
4
5
6
7
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31
32
33
34
35
38
40
41
42
43
44
51
52
54
01/38 
start stop bwd fwd
Visos teisės saugomos © Kopijuoti informaciją draudžiama. Tikrinta XHTML and CSS.