Company Logo

Renginių kalendorius

Vasaris 2020
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

2 procentų parama

Ugdymas karjerai

Mokyklos muziejus

Lankytojai

284353
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praėjusią savaitę
Šis mėnuo
Praėjęs mėnuo
Iš viso
215
196
745
282958
8099
10628
284353
Jūsų IP: 3.233.217.91
Laikas: 2020-02-28 15:49:52
Visitors Counter

Elektroninis dienynas

LIONS QUEST

Sveikatiada

Vaikų linija

Tėvų linija

Vyturys

„Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka“

Mokyklų aprūpinimas

Nacionalinė Karjeros savaitė Nevarėnuose

1Jau trečius metus iniciatyva „Kam to reikia?!”, globojama prezidentės Dalios Grybauskaitės, organizuoja Nacionalinę karjeros savaitę. Šiais metais Nacionalinė karjeros savaitė’15 vyko lapkričio 23-27d.

Baigiant mokyklą mokiniams kyla labai daug klausimų – kokią kryptį pasirinkti, kaip planuoti savo ateitį. Todėl, kad susipažintų su vis įvairesnėmis profesijomis, organizacijomis, įmonėmis, šiais metais Nevarėnų pagrindinės mokyklos mokiniai aplankė net tris skirtingas įmones: Žemaitijos turizmo centrą, kredito uniją „Žemaitijos iždas“ ir Valstybinę mokesčių inspekciją.

Pagrindinis susitikimų tikslas – betarpišku pokalbiu pristatyti savo profesiją moksleiviams ir paskatinti juos karjeros kelią planuoti jau šiandien. Žemaitijos turizmo centre mokiniai sužinojo, kokias paslaugas teikia pats centras, išgirdo daug įdomios informacijos apie gido profesiją. Kredito unijoje „Žemaitijos iždas“ mokiniai įgijo daug žinių apie uniją, kuo ji skiriasi nuo banko teikiamų paslaugų. Taip pat galėjo dalyvauti konkurse, kur buvo dar labiau gilinamos turimos žinios, skatinamas mokinių žingeidumas. Aktyviausi mokiniai buvo apdovanoti vardiniais unijos marškinėliais, kuriuos mokiniams įteikė unijos vadovas G. Sabeckis. Na, o Valstybinėje mokesčių inspekcijoje mokiniai daug sužinojo apie pačią mokesčių sistemą, kokių žinių ir gebėjimų reikia dirbant mokesčių sistemoje.

Kad savaitė būtų kuo informatyvesnė, lapkričio 26 d. mokykloje buvo vedama integruota karjeros planavimo bei verslumo pagrindų pamoka. Joje dalyvavo 8 – 10 klasių mokiniai ir kredito unijos „Žemaitijos iždas“ vadovas. Mokiniai dalyvavo diskusijoje apie greitųjų kreditų paplitimą Lietuvoje ir tykančius pavojus. Buvo ieškoma alternatyvių idėjų, kaip apsaugoti save ir savo šeimos narius nuo greitųjų kreditų žalos. Taip pat daug sužinojo, kaip protingai tvarkyti savo asmeninius finansus, taupyti.

Be to, visą savaitę mokiniai piešė piešinius tema „Mano ateities pasirinkimas“, kuriuos turėjo trumpai pakomentuoti, kodėl jie mato tokį savo karjeros kelią. Darbai buvo eksponuojami surengtoje parodėlėje.

 

Nevarėnų pagrindinės mokyklos verslumo pagrindų mokytoja Lina Račkauskienė

 
Visos teisės saugomos © Kopijuoti informaciją draudžiama. Tikrinta XHTML and CSS.