Company Logo

1,2 procentų parama

Ugdymas karjerai

Mokyklos muziejus

Lankytojai

820746
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praėjusią savaitę
Šis mėnuo
Praėjęs mėnuo
Iš viso
22
23
689
819417
1329
2827
820746
Jūsų IP: 44.210.99.209
Laikas: 2024-04-13 12:59:09
Visitors Counter

Elektroninis dienynas

LIONS QUEST

NŠA

Sveikatiada

Vaikų linija

Tėvų linija

Vyturys

„Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka“

Mokyklų aprūpinimas

Bendradarbiavimas

Nevarėnų mokyklos muziejaus istorija

DSCF7152Mokyklos muziejus savo veiklą pradėjo 1954 – 1955 metais istorijos mokytojos Elenos Motuzienės dėka. Mokytoja E. Motuzienė buvo Nevarėnų miestelio ir aplinkinių kaimų istorijos puoselėtoja ir etnografinių daiktų kaupėja. Jai talkino mokyklos moksleiviai, kurie atnešdavo į muziejų įvairių buities daiktų, dokumentų, nuotraukų, dailės dirbinių. Sukaupti eksponatai buvo saugomi mokyklos bendrabučio antrame aukšte, viename kambaryje. Muziejuje galima buvo pamatyti audimo stakles, šaudykles, verpstes, verpimo ratelius, kalvystės ir batsiuvių įrankius, klumpes, įspūdingai atrodė sargybinių batai iš šiaudų, kryžiai buteliuose. Ekspoziciją papildė įvairūs dokumentai, pasakojimai, legendos apie miestelio įsikūrimą, kolūkių kūrimo istorijos.

   Mokytojams Motuzams išvykus į Telšius, muziejus liko be vadovo. 1969 metais į Nevarėnus atvyko dirbti istorijos mokytoja Irena Tendziagolskienė. Jai buvo patikėta tvarkyti eksponatus, o faktus apie mokyklos istoriją pradėjo kaupti pradinių klasių mokytoja Romana Peštenienė. Tais metais pradėtas rašyti metraštis, kuris kasmet buvo papildomas nauja medžiaga apie mokyklos gyvenimą. Atsiminimus rašė pirmoji mokyklos direktorė Julija Juškienė, mokytoja Romana Peštenienė ir kiti. Surinktos abiturientų laidų nuotraukos, mokytojų sąrašai.

   1977 metais mokytoja Irena Tendziagolskienė išvyksta dirbti į Luokės mokyklą. 1982 metais Tendziagolskių šeima grįžo į Nevarėnus – Irena Tendziagolskienė išrinkta Nevarėnų apylinkės pirmininke. 1987 metais ji vėl grįžta dirbti Nevarėnų vidurinėje mokykloje istorijos mokytoja ir pradeda rūpintis muziejaus atkūrimu: surinkti eksponatai nebuvo išsaugoti, buvo teigiama, kad jie perduoti Telšių kraštotyros muziejui. Teko pradėti iš pradžių. Kaupiama medžiaga apie miestelio gyventojus, užrašomi tremtinių atsiminimai, renkama medžiaga apie žydus, gyvenusius Nevarėnuose.

Šiuo metu mokyklos muziejaus ekspozicija įkurta naujoje patalpoje, nuolat pildoma ir tvarkoma. Muziejaus rinkinį sudaro seni namų apyvokos daiktai (sviestmušė, skrynios, verpimo ratelis, klumpės, indai ir stalo įrankiai, laikrodžiai, įvairūs žibintai, lygintuvai, kūrenami anglimis, provizoriaus Juozapo Piekarskio vaistinės vaistų buteliukai, senos rankinės, pasagos, senovinės lėlės ir kiti eksponatai).

   Muziejuje yra kaupiama ir kraštotyrinė medžiaga:senos knygos, vadovėliai, maldaknygės, senovinių pinigų kolekcija nuo XVI a., nuotraukos iš mokyklos ir Nevarėnų miestelio gyvenimo, mokyklos metraščiai, dienynai nuo 1919 metų, spauda, sporto pasiekimai, Nevarėnų miestelio ir visos seniūnijos gyvenviečių istorija, vietos gyventojų atsiminimai.

   Muziejus, gyvuojantis nuo 1954 metų, yra svarbi ir šiandieninės mokyklos dalis, jame vyksta užsiėmimai, skirti mokiniams.

 

Istorijos mokytoja Neringa Račkauskienė
Visos teisės saugomos © Kopijuoti informaciją draudžiama. Tikrinta XHTML and CSS.