Company Logo

Renginių kalendorius

Vasaris 2021
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

2 procentų parama

Ugdymas karjerai

Mokyklos muziejus

Lankytojai

320792
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praėjusią savaitę
Šis mėnuo
Praėjęs mėnuo
Iš viso
6
26
410
319313
2694
3560
320792
Jūsų IP: 34.234.223.227
Laikas: 2021-02-28 10:09:30
Visitors Counter

Elektroninis dienynas

LIONS QUEST

Sveikatiada

Vaikų linija

Tėvų linija

Vyturys

„Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka“

Mokyklų aprūpinimas

Bendradarbiavimas

Bibliotekos istorija

1 „Imkit mane ir skaitykit“

...Rankraštis, spausdinta, kompiuterinė knygos skaitytojui kiekvieną dieną atneš kažką naujo. Bet, manau, jog daugeliui ne mažiau įdomi ir knygos praeitis. Tad kokia buvo Nevarėnų mokyklos bibliotekos pradžių pradžia?

Mokyklos archyve yra žurnalai nuo 1919 metų. Iš žurnalų matyti, kad pradinėje mokykloje  buvo mokoma lietuvių kalbos, skaičiuoti, tėvynės pažinimo, istorijos, geografijos, gamtos mokslų. 1937-1938 mokslo metais šeštame skyriuje vaikai mokėsi iš gramatikos, gamtos, geografijos (visa žemė), literatūros (tautosaka), aritmetikos uždavinyno, bažnyčios istorijos vadovėlių. Pradinės klasės skaitė „Sakalėlį“. 1942 metų žurnale parašyta, kad 19 mokinių užsiprenumeravo „Žiburėlį“.

   Vadovėlių tais laikais trūko, jie buvo nepigūs. Vaizdinių priemonių beveik nebuvo, taip pat trūko rašymo bei kitų mokymo priemonių. Tačiau noras siekti mokslo žinių viską įveikdavo. Vadovėlius arkliais tekdavo parsigabenti iš Telšių knygyno. Mokiniai labai saugodavo knygas, jomis naudodavosi visi besimokantys šeimoje vaikai, po to parduodavo kitiems mokiniams. Vadovėlius taip pat supirkdavo knygynas, o po to dar kartą parduodavo.

   Pirmąsias grožines knygas Nevarėnų mokyklos biblioteka gavo po karo, 1947 m. (apie 200 egzempliorių). Palyginus su dabartinėmis knygomis, jos buvo labai neišvaizdžios – minkštais viršeliais, atspausdintos ant prastos kokybės popieriaus, tačiau mokiniai su didžiausiu noru jas skaitydavo. Knygos buvo laikomos kabinetuose, jas išduodavo lietuvių kalbos mokytojas.

   Vėliau bibliotekai įrengiamas atskiras kabinetas. Lėšų bibliotekos inventoriui (lentynoms ir kt.) skirdavo Švietimo skyrius.

   Nuo 1957 metų bibliotekai vadovavo A. Valatkienė, vėliau – R. Peštenienė, nuo 1970-ųjų – J. Juškinė. Biblioteka tada gavo daug (apie 10 tūkst. Egz.) įvairios literatūros: grožinės, metodinės. Pradedami kaupti vadovėliai, naudoti renkami iš mokinių. Juos reikėdavo klasifikuoti, kataloguoti, už vadovėlių sukaupimą buvo mokami atskiri priedai. Naujomis knygomis biblioteka pasipildydavo maždaug kas ketvirtį. Jos, kaip ir vadovėliai, buvo klasifikuojamos, kataloguojamos.

   Bibliotekoje pradėtos organizuoti knygų parodos, įvairios viktorinos. Bibliotekininkei talkindavo moksleiviai. Mokyklos bibliotekoje tuomet dirbo V. Ežerskytė – Ylakienė, vėliau – D. Būdienė, S. Burokaitė – Račkauskienė, nuo 2003 m. rugsėjo mėn. – D. Ramančauskytė.

2000 m. prie bibliotekos atidaryta skaitykla. Bibliotekos fondai pildosi naujais vadovėliais, knygomis.

   Mokyklos biblioteka naudojasi moksleiviai, mokytojai, mokyklos darbuotojai, taip pat buvę moksleiviai.

  Nuo 2007 m. biblioteka dalyvauja projekte „Bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų modernizavimas“. Projekto tikslas – modernizuoti mokyklų bibliotekas siekiant pagerinti mokyklos bendruomenei teikiamų paslaugų kokybę, geresnes mokymo ir mokymosi sąlygas.

   Biblioteka gavo naujus baldus: lentynas, stalus, kėdes, spintas; kompiuterius, multimediją, spausdinimo aparatus.

   Mokyklos biblioteka naudojasi moksleiviai, mokytojai, mokyklos darbuotojai, taip pat buvę moksleiviai.

 

Bibliotekininkė D. Ramančauskytė
Visos teisės saugomos © Kopijuoti informaciją draudžiama. Tikrinta XHTML and CSS.