819144
Jūsų IP: 54.166.170.195
Laikas: 2024-03-29 00:41:54

Projektas „Zipio draugai“

DSCI1016Pirmos klasės mokiniai dalyvauja tarptautinės ankstyvosios prevencijos programoje „Zipio draugai“. Programos tikslas – padėti vaikams įgyti gebėjimų įveikti kasdienius sunkumus ir stresą, plėtoti jų socialinę kompetenciją.

Ši programa ugdo mažų vaikų socialinius įgūdžius bei pasitikėjimą savimi, moko padėti kitiems ir sau įveikti sunkumus. Vaikai mokosi atpažinti savo jausmus, juos suvokti, apie juos kalbėti, išreikšti sau bei kitiems priimtinais būdais ir taip pasijusti geriau. Vaikas, kuris gerai jaučiasi, labiau pasitikės savimi, bus draugiškesnis aplinkiniams, atsparesnis neigiamiems aplinkos poreikiams. Veiklos metu vaikai skatinami padėti ne tik sau, bet ir kitiems, kurie turi sunkumų.

Kartą per savaitę vaikai susitinka su vabaliuku Zipiu ir jo draugais (keletas mažų vaikų). Veiklos metu yra skaitomas pasakojimas, paskui vaikai atlieka įvairias užduotis, piešia, diskutuoja, vaidina. Vaikai skatinami drauge ieškoti išeičių, kurios padeda spręsti kasdienius jų nesutarimus, pratinami atsipalaiduoti, išsikalbėti, pasijusti geriau.

Siekiama, kad programoje dalyvaujantis vaikas suprastų, jog nėra vienas, yra tarp kitų, kad visada kas nors gali jam padėti ir jis pats gali padėti kitiems. Veiklos metu gerėja vaikų gebėjimas suvokti jausmus ir juos reikšti, gerėja bendravimo įgūdžiai, atsiranda noras ir mėginimai padėti kitiems. Vaikai tampa draugiškesni, geresni, atviresni, nuoširdesni, atidesni, drąsesni, jautresni, nepavydūs. Vaikai įgyja daugiau pasitikėjimo savimi. Elgiasi kultūringiau.

Aš manau, kad dalyvavimas programoje „Zipio draugai“ yra naudingas vaikams.

Pirmos klasės mokytoja J. Venckienė

DSCI1016