Informacija
1,2 procentų parama
Ugdymas karjerai
Sportas
Mokyklos muziejus
Lankytojai
Elektroninis dienynas
LIONS QUEST
NŠA
Sveikatiada
Vaikų linija
Tėvų linija
Vyturys
Mokyklų aprūpinimas
Bendradarbiavimas
Septintokai – pirmykščių laikų menininkai
- Informacija
- Autorius Neringa Račkauskienė
- Peržiūros: 3383
Spalio 17 dieną mokyklos muziejuje vyko integruota istorijos – technologijų pamoka „Gyvoji istorija. Olų piešiniai“. Pamoka vyko neįprastai. Išjungę šviesas ir naudodamiesi tik mobiliųjų telefonų žibintais, septintos klasės mokiniai turėjo „grįžti“ į pirmykščius laikus, kai mūsų protėviai atsakingai ruošdavosi medžioklei ir atlikdavo įvairias apeigas. Viena iš jų – gyvūnų piešimas tamsiose olose.
Senovės medžiotojai tikėjo, kad nupiešti žvėrių atvaizdai turi magiškos galios, kuri padės jiems medžioklėje. Todėl nupieštus gyvūnus smaigstė ietimis, taip tikėdamiesi užvaldyti gyvūną ir jį paversti lengvu laimikiu. Kadangi to meto žmonės dar nemokėjo rašyti, todėl patirtį ir žinias kitoms kartoms perduodavo piešdami.
Todėl ir pamokos tikslas buvo ugdyti mokinių suvokimą, jog priešistorės žmonių gyvenimas buvo glaudžiai susijęs su gamta. Aptarus su technologijų mokytoju R. Lubiu veiklos eigą ir priemones, mokiniai „mėgdžiodami“ pirmykščių laikų medžiotojus – menininkus, naudodamiesi angliukais, piešė įvairius gyvūnus: mamutus, briedžius, taurus ir t.t. O kadangi tuo metu dar tik formavosi šnekamoji kalba, todėl užsiėmimo metu vaikai tarpusavyje galėjo bendrauti tik gestais, rankų mostais ar šūkavimais.
Istorijos mokytoja Neringa Račkauskienė